GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffekoppar 12848133
*
nr 1284 8133
Kaffekoppar
9 st, Vinranka, Gefle, 1920-tal, flytande blått. Höjd: 6 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 18:30:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 00:10:18
1
150 kr
25/10 08:30:57
2
150 kr
25/10 08:30:57
1
150 kr (Budbetjänt)
25/10 08:31:43
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blå dekor flytande blått gefle kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
9109 Kaffegods
10 st + 2 extra fat, "Maxim" av Bibi Breger från G..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:41
-
9394 Kaffegods
15 del ca, Ostindia, Rörstrand
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:28
-
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:05
*
Kaffekoppar
Läs om budbetjänten
nr 1284 8133
Kaffekoppar
9 st, Vinranka, Gefle, 1920-tal, flytande blått. Höjd: 6 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/10 00:10:18 | 1 | 150 kr |
| 25/10 08:30:57 | 2 | 150 kr |
| 25/10 08:30:57 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 08:31:43 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blå dekor flytande blått gefle kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
9109 Kaffegods
10 st + 2 extra fat, "Maxim" av Bibi Breger från G..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:41 -
9394 Kaffegods
15 del ca, Ostindia, Rörstrand
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:28 -
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:05



